serwis

Jak wybrać warsztat samochodowy?

Data dodania: 05-12-2016

Każdy samochód trzeba regularnie oddawać do serwisu na rutynowy przegląd, ale niekiedy pojawiają się usterki, które należy natychmiastowo usunąć. W takim wypadku musimy poszukać dobrego warsztatu, który wykona usługę profesjonalnie i bez zawyżania cen. Jest to ważne nie tylko ze względu na zawartość portfela, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze. Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy?

Jeśli mieszkamy w większym mieście i mamy wiele warsztatów do wyboru, najlepiej rozejrzeć się za punktami w najbliższej okolicy. Łatwiej będzie odstawić samochód i wrócić do domu, jeśli od serwisu będzie nas dzielił mały dystans. Jednak nie powinno to być kluczowe kryterium. Poszukiwania mechanika warto zacząć od Internetu. Są strony i fora, na których użytkownicy dzielą się swoimi opiniami na temat różnych firm. Opisywane są autentyczne przygody, które spotkały klientów – zadowolonych lub nie. Dzięki temu będziemy mieli wstępny ogląd na to, czy taki serwis warto brać pod uwagę, czy nie.

Kolejnym kryterium dobrego mechanika jest wycena jego usług. Nie powinny być zbyt niskie, ponieważ oznacza to, że serwis używa tanich części, które szybko ulegają awariom. Natomiast są również firmy, które wyceniają swoje naprawy dwa razy wyżej, niż bywa to przeciętnie – i niekoniecznie musi to iść w parze z jakością. Dlatego można wcześniej zorientować się w cenach i zadzwonić do kilku warsztatów z pytaniem o koszty naprawy. Wtedy będziemy mieć pogląd, jakich cen powinniśmy się spodziewać. Przez to możemy ewentualnie negocjować z tymi, którzy koszty zawyżają.

Sprawdzonym sposobem jest pytanie znajomych, czy nie mają sprawdzonych firm. Może okazać się, że czyjś dobry kolega prowadzi warsztat, wtedy wystarczy powołać się na jego nazwisko, a możemy być pewni, że zostaniemy dobrze obsłużeni. Czasami możemy nawet liczyć na niższe ceny, choć nie jest to regułą.

Jeśli nie mamy czasu na porównywanie różnych punktów serwisowych, możemy poszukać warsztatów znanych firm, które mają po kilka placówek – jak np. firma Frost-Thermo King. Takie serwisy działają profesjonalnie i muszą dbać o renomę, dlatego nie ma mowy o oszustwach, zawyżaniu cen czy częściach niskiej jakości. Zbyt duże jest ryzyko oraz konkurencja, aby mogli sobie pozwolić na brak profesjonalizmu.

Znalezienie dobrego, w pełni uczciwego serwisu samochodowego to nie lada sztuka. Ale może się opłacić, ponieważ stali klienci nie tylko często otrzymują zniżki, ale mechanik pracujący w danym punkcie zna już nasz samochód i z każdą kolejną wizytą będzie mógł trafniej zdiagnozować awarie. Można również postawić na renomowane firmy z wieloma placówkami, jak Frost-Thermo King, które swoimi usługami wyznaczają standardy najwyższej jakości.